Rychlý a spolehlivý dovoz aut ze zahraničí.
Dovoz aut ze zahraničí nemusí být běh na dlouhou trať, jako tomu v mnoha případech bývá. Své vysněné auto z dovozu můžete v případě zájmu díky našim službám mít k dispozici už za rekordních 48 hodin a bez zbytečných starostí! Ojetá auta z Německa mají ověřený původ i historii, o které se díky našim profesionálním pracovníkům můžete přesvědčit přímo u německého prodejce.

Uvažujete o koupi nového, zánovního nebo ojetého vozidla, ale bojíte se rizik s tím spojených, jako jsou skryté vady, stočené kilometry a jiná nepříjemná překvapení, která neobjevíte na první pohled? Nedůvěřujete tuzemským autobazarům nevalné pověsti? Dovoz aut ze zahraničí je pro Vás vhodnou alternativou bezpečného nákupu vozidla dle Vašich představ. Postup dovozu auta je velmi jednoduchý. 

Autoimport group vám umí s vaším novým autem pomoci dvěma způsoby. Za prvé si řeknete o konkrétní typ, my vám jej nabídneme, vy řeknete ano a my zařídíme zbytek. Můžete si ale také vybrat auto za hranicemi sami a s námi řešit jeho dovoz a přihlášení. K tomu slouží služba VIP Transport.

Pokud si nevyberete z naší stálé nabídky, zhruba 130 mladých lehce zajetých a prověřených vozů, které najdete skladem u našich prověřených partnerů, můžete si vybrat doslova dle své chuti z nejrozsáhlejší databáze několika tisíc referenčních vozů Audi, BMW, Mazda, Mercedes-Benz, Porsche, Škoda, Volkswagen, Volvo. Čekací lhůty se zde pohybují, na rozdíl od dlouhých dodacích termínů na nové vozy, zhruba v rozmezí jednoho až tří týdnů, přitom můžete ušetřit až 50 % z ceníkové pořizovací ceny vozu. Rozhodli jste se pro dovoz auta ze zahraničí? Stačí několik jednoduchých kroků k vysněnému vozidlu.

1. Vyhledání vhodného vozidla

Už víte, jaký typ auta z dovozu Vám bude vyhovovat? Stačí nám zaslat pouze www odkaz na vybrané vozidlo nebo nám sdělit cenu, typ, prodejce či jinou specifikaci, my si vůz dle popisu vyhledáme sami. Pro výběr vozu doporučujeme www.mobile.de nebo www.autoscout24.com. Pokud vůz vybraný nemáte a nevíte si rady, i v takovém případě můžeme pomoci. Pošlete nám vaší představu a preference, následně Vám zašleme nabídky našich partnerů, německých autobazarů a prodejců, kde uvidíte cenu vozidla.

2. Prověření vybraného automobilu a rezervace

Vámi vybraný vůz telefonicky prověříme, zjistíme informací o dostupnosti auta, dostupnosti dokladů a možnosti platby vozu bez DPH (u aut s možností odpočtu DPH). Současně požádáme prodejce o sdělení VIN kódů, jehož kontrolou v systému výrobce si zodpovíme otázku, zda vozidlo má doložitelnou historii, tedy deklarovaný stav kilometrů, zda má za sebou případné opravy karoserie nebo mechanických částí a detailní informace o celkovém provozu automobilu (vše je odvislé od výrobce, u některých bohužel není dostupná ucelená databáze servisní historie). Jako podpůrný element k získání informací o historii vozu vždy žádáme od prodejců i protokol ze stanice technické kontroly. Vybrané vozidlo rovněž ověřujeme v databázích společnosti CEBIA. Po Vašem odsouhlasení vybraný vůz u prodejce zarezervujeme a s prodávajícím dohodneme další podrobnosti obchodu.

4. Účast při nákupu auta a financování

Zde je důležité se rozhodnout, zda máte zájem se nákupu auta osobně zúčastnit, má to vliv na celý další průběh obchodu.

a) Při vaší osobní účasti Vás vždy vyzvedáváme v místě bydliště, kdekoliv na území ČR, vyrazíme pro zadaný vůz. Při vaší účasti na dovozu a vyplacení automobilu z vašich zdrojů v hotovosti záloha předem není nutná.

b) Nemáte zájem nebo se dovozu auta nemůžete zúčastnit? Požádáme vás oproti smlouvě o zprostředkování o finanční zálohu v rozmezí 25-50% z kupní ceny vámi zvoleného automobilu a dovoz zajistíme odtahovým vozem.  

S financováním vozu Vám rádi pomůžeme, dlouhodobě spolupracujeme s ČSOB Leasing a.s., dokážeme Vám tak nabídnout skutečně výhodné financování.

5. Samotný nákup a dovoz vozu

Nákupu vozu, který nejlépe splňoval vaše představy předchází důkladná osobní prohlídka. Při kontrole vozu se zaměřujeme na stav automobilu jako celku. Provádíme prohlídku motorového prostoru, podvozku automobilu, kontrolujeme souměrnost laku pomocí digitálního přístroje na měření tloušťky laku, posuzujeme stav a opotřebení interiéru, dále kontrolujeme servisní knížku. Součástí kontroly vozu je také zkušební jízda a kontrola vozu značkovou diagnostikou.

Při nákupu ojetého automobilu se vždy primárně jedná o ideální poměr „cena vs. kvalita“. Tedy u mimořádně cenově výhodné nabídky lze uvažovat o kompromisu a akceptovat některé nedostatky, které by se však v žádném případě neměly týkat důležitých částí automobilu.

V případě, že jsme se pro vůz po zvážení všech okolností rozhodli:

1. podepíšeme kupní smlouvu, obdržíme od prodávajícího veškeré dokumenty k vozidlu a uhradíme kupní cenu.

2. zajistíme krátkodobé převozní registrační značky se zákonným pojištěním nebo zajistíme dopravu vozu na kamionu.

5. Úkony po dovozu do ČR

Dovezený vůz ze zahraničí podléhá absolvování technické kontroly pro individuální dovozy ze zahraničí na kterékoli STK. Technickou kontrolu pro individuálně dovezené vozidlo a měření emisí pro vás můžeme zajistit v otázce cca 1-2 dnů dle konkrétní situace.

6. Registrace dovezeného vozidla

Pro registraci dovezeného automobilu je nutné mít předem uzavřeno zákonné pojištění (povinné ručení). Výhodné zákonné pojištění pro Vás rádi zajistíme, zastupujeme pojišťovacím giganty – Allianz, Generali, Uniqa a Česká pojišťovna. 

Na základě notářsky ověřené plné moci pro vás vůz zaregistrujeme. Zajištění celého procesu STK, emisí a registrace trvá zpravidla od 2 do 5 dnů.